Automatické jeřáby jsou nedílnou součástí některých technologických celků, zejména těch, které jsou spojeny s logistikou, případně s úkony, které se cyklicky opakují. Takovouto práci může vykonávat automatický jeřáb sám, pouze na základě počátečního impulsu z venku. Automatické jeřáby jsou schopny manipulovat s nejrůznějším materiálem ve třech osách pohybu. Může jít o automatizovaný sklad s přepravními boxy (viz foto) nebo o přepravu obrobků

z obráběcího centra k dalšímu zpracování. Lze jej dobře použít i v papírenském průmyslu pro přemisťování rolí papírů. Obdobou takovéto manipulace je například přesun kabelových cívek v automatizovaném skladu (viz foto).

Řízení jeřábových automatů, které závisí na průmyslových počítačích (PLC) je možné spojit / podřídit vyššímu systému (např. SAP), aby jeho činnost byla ovlivnitelná např. okamžitým stavem určitého materiálu na skladě. Zároveň může být automat nastaven tak, aby hlídal určité parametry přepravovaného materiálu, a tak zjednodušil tok materiálu ve firmě. Ovládání automatu je pak možné např. pomocí dotykového displeje (viz foto), kde je pracovní plocha přehledně graficky znázorněna nebo v případě výpadku rádiovým dálkovým oovládání.

Všechny automaty však mají jedno společné. Bez důkladné přípravy jejich dalšího způsobu využití ve výrobě a jejich propojení s ní, není automat efektivní. Proto je nutné vždy včas analizovat provoz a zvážit požadavky a úkoly, které bude muste automat v provozu splňovat. Po této úvaze může být nový automat ve vaší společnosti skutečným pomocníkem, který Vám ušetří vaše prostředky. Aby tomu tak skutečně bylo, jsme zde my, abychom Vám při úvahách a realizaci racionalizace vaší výroby pomohli.

Těšíme se na Vaše poptávky.

Hledání

Obrázek z galerie

Kdo je připojen

Právě přítomno: 8 hostů a žádný člen